Jeden z trzech największych Autoryzowanych Dystrybutorów firmy AustriAlpin GmbH w Europie w 2023 roku! 

Sprzedaż detaliczna i hurtowa produktów:

     

Firmy zainteresowane posiadaniem konta B2B są proszone o kontakt [email protected]

 

JĘZYK SKLEPU / SHOP LANGUAGE
Producenci
Jak dobrać pas do swoich potrzeb 0
Jak dobrać pas do swoich potrzeb

Zanim rozpoczniesz zakupy, proszę poświęć chwilkę na zapoznanie się z tematem. Unikniesz błędów, nietrafionych wyborów, niepotrzebnych kosztów.

1. Jaką szerokość mają szlufki w moich spodniach?

Większość spodni męskich typu jeansy, bojówki, spodnie outdoorowe mają szlufki o szerokości 2" czyli ciut ponad 5cm. Zdarzają się jeansy damskie o węższych szlufkach. Są również producenci, bardzo znani i uznani, szczególnie odzieży myśliwskiej, którzy umyślnie robią szlufki wąskie, aby do spodni pasowały tylko dedykowane pasy. To rzadkość, ale warto sprawdzić przed zakupem. Również spodnie materiałowe, bardziej eleganckie, rzadko mają szlufki szersze niż 3,5-4cm.

2. Jaką sztywność pasa wybrać?

Im bardziej miękki pas, tym wygodniejszy. Nawet miękkie taśmy są bardzo wytrzymałe, nie odkształcają się trwale i będą służyły wiele lat. Zakładając, że pasa używasz wyłącznie do podtrzymania spodni, pas miękki typu OUTDOOR będzie najwygodniejszy. Pasy takie są dostępne w szerokości 38mm i 33mm (polecam szczególnie do krótkich spodni), tu możesz obejrzeć ofertę takich pasów KLIK!

Jeśli czasem nosisz ze sobą na pasie nóż, latarkę, multitoola, apteczkę, nawet lekką broń w kaburze IWB lub OWB, jeśli po prostu lubisz sztywniejsze pasy, właściwym wyborem będzie pas średnio-sztywny typu COMBAT. Są to najpopularniejsze pasy w naszej ofercie, najbardziej uniwersalne, wybierane przez służy mundurowe takie jak Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, dostępne w szerokości 38mm i 45mm, tu możesz obejrzeć ofertę takich pasów KLIK!

Osoby noszące ze sobą cięższą broń i zdejmowana oporządzenie, które potrzebują jeszcze większej sztywności pasa, tak aby nie wyginała się krawędź pasa pod wpływem ciężaru kabury lub ładownic, jednocześnie ceniące wygodę i możliwość noszenia cywilnego pasa w spodniach, mogą wybrać pasy średnio-sztywne PLUS typu COMBAT HEAVY DUTY oraz SUPPRESSOR. Są to pasy wykonane z taśmy przygotowanej zgodnie z wymaganiami firmy Bayonet, aby były w obwodzie komfortowe i jednocześnie na tyle sztywne w pionie, aby utrzymać powieszone na nim podwieszone akcesoria. Te pasy to wybór funkcjonariuszy w Polsce, we Francji, w Hiszpanii, w krajach skandynawskich, dostępne są pasy wyłącznie w szerokości 45mm, tu może obejrzeć ofertę takich pasów KLIK! oraz KLIK!

Pasy sztywne typu THIRDLINE, GUARDIAN, ASSAULT to wybór dla świadomego użytkownika, dla osób które potrzebują naprawdę sztywnego pasa, nie wyginającego się w pionie pod wpływem ciężaru. To typowe pasy służbowe, które tak jak plecak na plecach, torba na ramieniu, służą do noszenia oporządzenia. Do codziennego noszenia ten pas nie będzie najwygodniejszy, taka jest cena specjalizacji. Pasy te różnią się stopniem zaawansowania o których przeczytasz dalej.

3. Jaką jeszcze funkcję powinien spełniać pas?

Oprócz zwykłego pasa, czasami potrzebujesz czegoś specjalnego. Takimi specjalnymi funkcjami cechują się pasy SUPPRESSOR które są skompletowane ze zdejmowaną nakładką MOLLE. Nakładka taka pozwala na przypięcie na stałe ładownic, apteczki IFAK, stazy taktycznej. Zwracamy uwagę, aby stosować do nakładki wyłącznie materiałowe ładownice oraz pokrowce. Plastikowe akcesoria w zestawieniu z materiałem, nawet tak mocnym jak laminowana Cordura® skończy się przetarciem materiału. Nakładka jest podszyta na całej długości rzepem pętelki, co pozwala lepiej odprowadzać pot oraz daje możliwość wykorzystania dedykowanego pasa wewnętrznego (już niedługo w ofercie). Oferty pasów z nakładkami MOLLE znajdziesz tu KLIK!

Dla pracy w służbach mundurowych istotna jest funkcjonalność i dyskrecja, czasem pas ze względów regulaminowych nie może mieć żadnych elementów błyszczących, a jednocześnie powinien posiadać pełną funkcjonalność pasa oporządzeniowego. Dla takich osób został stworzony pas  GUARDIAN, wybrany i używany przez Straż Marszałkowską w Polskim Parlamencie. Pas ten ma wszyty od wewnątrz rzep haczyki, który wzmacnia sztywność pasa i może być dodatkowo wyposażony w pas wewnętrzny. Tu możesz poznać pełną specyfikację tego pasa KLIK!

Najbardziej rozbudowanym pasem jest ASSAULT, stworzony we współpracy z operatorami FORMOZA. Podstawą był pas THIRDLINE, który został rozbudowany o rzep wewnątrz pasa głównego, dodatkowy pas wewnętrzny. Pas główny na zewnątrz został obszyty laminatem z komórkami MOLLE. Dlaczego laminat, a nie złożona taśma? Bo laminat jest bardziej płaski, a złożona taśma ma konkretną grubość, która jest czasem nieakceptowalna, np. ze względu na ograniczenia montażu kabury, lub po prostu przeszkadza.

3. Jakie dodatki warto rozważyć?

Pasy miękkie i średnio-sztywne wyposażone są w odcinek rzepa dwustronnego Velcro ONE-WARP, służącego jako zapięcie nowego pasa oraz jako szlufka. Ponieważ

4. Co jeszcze warto wiedzieć?

Dlaczego nie stosujemy taśmy trzymającej ucho w klamrach z D-RING ? Nasze pasy zostały stworzone na potrzeby osób strzelających i pracowników służb mundurowych przez osoby strzelające i we współpracy z funkcjonariuszami. W takich projektach nie ma miejsca na rzeczy zbędne, opóźniające użycie potrzebnego elementu, nie robi czegoś tylko dlatego, że inni tak robią. Taśma trzymająca ucho miała uzasadnienie w przypadku starych pasów z uchem D-RING lub V-RING luźno wszywanym między taśmy, gdy nie było ono niczym blokowane. Będąc zupełnie luźne i nieco z boku, potrafiło np. zaczepić o broń. Przy D-RING zamontowanym na sztywno do klamry, gdy obraca się ono z wyraźnym oporem, jest to zupełnie zbędny element podwyższający cenę pasa i zabierający przestrzeń na pasie.

Dlaczego nie stosujemy plastikowych usztywniaczy?

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl